Malí čtenáři ve velké knihovně

9. května se žáci z kroužku Malý čtenář vypravili do Znojma do Městské knihovny.

Nejdříve jsme navštívili knihovnu pro dospělé, kde nám paní knihovnice vysvětlila, jak se u nich knihy hledají, vypůjčují a vrací. Ukázala nám sklad, kam se dostane málokdo… Poté nás doprovodila do oddělení pro děti. Tady se našim malým čtenářům líbilo. Obrovské množství knih, ve kterých si každý našel to své. K dispozici jsme měli vaky na sezení, koberec s polštářky či různé druhy stoliček a židliček… během prohlížení knih se čtenářky mohly i nasvačit. Po návštěvě knihovny jsme se ještě krátce podívali do města na drobné občerstvení a poté jsme spěchali na linkový autobus, který nás přivezl zpět domů. Věřím, že se našim malým čtenářům výlet líbil, a že třeba někteří využijí možnost se přihlásit i do této velké knihovny. Kromě knížek nám zde totiž nabízí také zapůjčení interaktivních knížek Albi s pery či deskové hry.

Čtenářům zdar!