Od kořenů ke koruně – ŠD

V říjnu jsme si v družině připomněli další významný den, je to Den stromů. Svátek oslavující stromy, které jsou nepostradatelnou součásti našeho života i krajiny, poskytují potravu a příbytek pro mnoho živočichů, poskytují stín v parných letních dnech, bez nich by naše planeta nemohla existovat. Právě proto se v tomto období žáci blíže seznámili se stromy na školní zahradě. Měřili stromy, zakreslovali je do mapy, malovali listy a ochutnávali jejich jedlé plody. Pozorovali listy elektronickým mikroskopem a nechybělo ani počítání letokruhů. Vysvětlili si význam stromů v životě lidí i celé planety. Vyprávěli jsme si, proč jsou stromy po nás tak důležité. Ve školní zahradě si i jeden stromeček sami zasadili. Vytvořili si i vlastní strom přátelství, který zdobí chodbu školy.