Pohádka na dobrou noc – ŠD

Večerníček a večerníčkové postavy baví nás i naše děti už dlouhá léta. A pohádkové postavičky, knížky i DVD udělají radost určitě každému dítěti. V tomto týdnu se jich v naší družině sešla spousta. Povídali jsme si o pohádkách a knížkách, při kterých uléháme ke spaní. Kuba a Janek Laučovi přinesli zajímavou knihu a předvedli, jak funguje Albi tužka. Poznávali jsme pohádkové postavičky po hmatu. Naučili jsme se poskládat Večerníčkovu čepici. Hlavním tématem však byla dramatizace pohádek a divadelní zpracování. Velká pochvala patří Jendovi Pištěkovi a jeho herecké partě, který sám napsal scénář a navrhl loutky k novější a modernější pohádce o pokémonech, a tak společně zaujali krásným moderním zpracováním. Velkou snahu a píli předvedli i kluci a holky z kroužku dovedné ruce, kteří připravili krásné kulisy pro předlohu pohádky O Červené Karkulce. A nebyly to jen tyto dvě pohádky, své divadelní přednosti ukázali všichni účastníci dramatického kroužku. Všichni nadšení divadelníci si mohli tento týden vyzkoušet stát se herci, scénáristy i režiséry malého školního divadla. Bylo se na co koukat a opět jsme se v naší školní družině s partou nadšených a pracovitých žáků opravdu nenudili. Všem žákům patří velké díky a jsme rádi, že je družinové akce baví a jsou ochotní pracovat, poznávat a získávat nové zážitky.