Projekt “Paprika” – V. třída

Vloni  jsme úspěšně vypěstovali sazenice rajčat od semínka až po prázdninovou úrodu rajčat. Letos zkusíme vypěstovat odolné papriky. Poslední den v únoru letošního roku jsme zahájili v páté třídě další pěstitelský projekt, kterému jsme dali pracovní název PROJEKT PAPRIKA V.  Žáci zaseli semínka, ošetřili proti parazitům, zavlažovali a přikryli jako v pařeništi. Dlouho se nic nedělo, protože paprika velmi dlouho klíčí. Až po měsíci čekání se objevily malé lístečky. V půlce dubna už sazeničky byly dostatečně velké, abychom je mohli bezpečně přesadit do samostatných kelímků, kde zesílí.  No a v polovině května byly rostlinky paprik připraveny na přesazení do záhonu pod širým nebem. Každý z žáků si svou rostlinu odnesl domů a bude pokračovat v pěstitelství individuálně. Několik sazenic paprik jsme zasadili na školní zahradě, takže můžeme i ve škole na konci prázdnin sledovat úrodu.