Recyklohrátky aneb ukliďme si svět – ŠD

Každý z nás slaví svátek podle svého jména určitý den v roce. Ale ne každý ví, že i naše Země má svůj svátek, který připadá na 22. dubna. A protože environmentální výchova je součást výchovné činnosti ve školní družině, pustili jsme se v ŠD s chutí do zábavného učení. V rámci tohoto projektového týdne se žáci seznámili s problematikou třídění odpadu. Zúčastnili se soutěže ve skládání mozaikových obrázků na školním hřišti, nazdobili si na školní zahradě strom Mozaikovník, vyrobili panáčka Papíráčka a panenku Plastušku, kteří nám zdobí prostory schodiště.  Zasoutěžili si s plastovými víčky ve hře našich babiček a dědečků zvané Čára. Přijali jsme pozvání od vášnivého sběratele minerálů pana Prodělala  J., který nás pozval do své dílny, kde si žáci mohli vyzkoušet broušení a leštění minerálů. Prohlédnout rozsáhlou sbírku nerostů a obohatit své vědomosti o nové znalosti, zkušenosti a zážitky, za což panu Prodělalovi děkujeme. Zároveň moc děkujeme rodičům i prarodičům žáků Kalinayové K., Lauče J. a K. , Miňhovým A. a S., Hory M., Bojnanským J. a N., V. a F. Jakšovým za materiální podporu a drobné odměny do soutěží.