Vanoucí vítr je na draka – ŠD

Na pátek 4. 10. 2022 si žáci školní družiny mohli přinést do školy draky a zúčastnit se tradiční Drakiády. Počasí ještě celé dopoledne vypadalo beznadějně. Jak se říká, větru a dešti neporučíš. A protože jsme si to nejspíš všichni moc přáli, počasí se na konec umoudřilo. Pohyb na čerstvém vzduchu je vždy příjemným zpestřením dne. Přinesené draky si museli žáci nejprve složit a potom už jen stačilo vypustit je na oblohu. A přesto, že ne všem se podařilo s drakem vzlétnout, stejně si užili spoustu zábavy. Kličkovali mezi sebou, vzájemně si pomáhali draky rozmotávat, přidržovat a znovu pouštět vzhůru do oblak. Jsme moc rádi, že oproti loňskému roku, vždy bezpečně přistáli zpátky na zem pro radost všech zúčastněných dětí.  Soutěžilo se, čí drak doletí výš, a který se udrží nejdéle ve vzduchu. Žáci byli za své akrobatické výkony patřičně odměněni.

Děkujeme rodičům, prarodičům i všem přihlížejícím za hojnou účast a pomoc při drobných úpravách a rozmotávání provázků. Jsme rádi, že mají žáci ŠD o družinové akce takový zájem.