Divadlo z Hradce Králové

14. listopadu nás navštívili herci divadélka z Hradce Králové. Tentokrát se k nám přidaly i děti z mateřské školy, a proto se představení konalo v kulturním domě. Herci si pro nás připravili Bajky pana Ezopa aneb Dávná moudra věčně platná.

V úvodu nám herci představili postavu antického mudrce Ezopa, který pak s pomocí loutek vyprávěl své příběhy odlehčenou humornou formou. Viděli jsme například příběh O chytré lišce, která  ukradne vráně sýr, Slavný závod zajíce a želvy, dále bajku O dvou kupcích, kteří se perou o stín z osla a ten se jim pak směje. Poslední bajkou byl příběh O pyšném orlu, kterého potrestal malých chrobák, neboť vytahovat se na menšího se může vymstít. Nechybělo ani typické ponaučení na závěr každé bajky. Dva a půl tisíce let staré bajky byly doplněny písničkami na kytaru. Nakonec jsme herce odměnili velkým potleskem.