Ferda Mravenec – práce všeho druhu – ŠD

V týdnu od 20. 5. – 24. 5. 2024 se naše družinka proměnila v jedno velké mraveniště.  Celý  týden  jsme se dozvídali nové a zajímavé informace ze života mravenců.  Jak je známo, mravenci vynikají svou schopností spolupracovat. A právě na to, byly zaměřené veškeré aktivity, probíhající v rámci projektového týdne.  Získávání znalostí a vědomostní hry jsme střídali s různými pohybovými aktivitami na školní zahradě a školním hřišti. Vytvořili jsme si koláž mraveniště, zahráli na stavitele a ve skupinách postavili vlastní mraveniště z různých přírodnin. Zasoutěžili si ve válení špalků, předávání nadměrného břemene, hledání a navlékání korálků.  Čekalo nás velké překvapení v podobě lívanečků, které jsme museli poznat po čichu a společnými silami připravit.

Děkujeme rodičům Natálky Bojnanské za sladké odměny.