Kdo jablko denně sní, k tomu lékař nechodí! – ŠD

Jablko je mnohdy označováno jako král ovoce, a to nejen kvůli tomu, že má své místo mezi korunovačními klenoty, ale především díky jeho blahodárným účinkům. Už naši předci považovali jablko za léčivé, hlavním zdrojem vitamínů a zdraví po celou zimu. S jablkem se setkáváme v Bibli, v pohádkách, písničkách a pořekadlech atd. Je vidět, že jablko patří historicky ke starému a oblíbenému ovoci. Ve starověku bylo dokonce považováno za symbol lásky a plodnosti. V říjnu mají jablka dokonce svůj svátek. My ve školní družině jsme oslavili Den jablek s pohádkou Sněhurka a sedm trpaslíků. Pracovali jsme s textem a vyvozovali ponaučení. Sehráli kratičkou scénku, na školní zahradě vybudovali domečky pro trpaslíky, zasoutěžili si v prolézání červíčka jablíčkem a vytvořili jablíčka pomocí bublinkové fólie. Ve školní kuchyňce jsme si upekli žemlovku a jablečný závin. Den jablek jsme náležitě oslavili a jako drink jsme zvolili jablečný mošt. Co jsme si navařili, to jsme si taky snědli! Děkujeme všem rodičům, kteří náš projekt podpořili.