Kyberšikana

Do naší školy jsme pozvali kyberkriminalistu pana Mgr. Romana Mráku, který měl připravenou přednášku o kyberšikaně pro žáky nejprve I. a II. třídy a poté pro žáky III., IV. a V. třídy. Žáci měli možnost nahlédnout více pod pokličku nástrah virtuálního světa. Na úvod si připomněli, co vlastně šikana je a jak se liší od kyberšikany. Vysvětlili si, jak se správně na internetu chovat a na co si dávat pozor, jak mají žáci bezpečně komunikovat a jak se také mohou bránit a co dělat, když se sami dostanou do nebezpečí. Velmi zajímavé byly také příběhy z praxe, který pan Mráka vyprávěl. Žáci si tak uvědomili, že je dobré se se svými problémy svěřit blízké osobě, která jim vždy podá pomocnou ruku, a že se na internetu musí chovat obezřetně.