Literární čajírna – IV. a V. ročník

26. března se konala již tradiční Literární čajírna. Sešlo se 18 žáků ze čtvrté a páté třídy. Horký ovocný čaj, čerstvý popcorn a hlavně literární příběh pro čtenáře všech kategorií. Dnes jsme v tichosti četli o skutečném příběhu, který se odehrál v Anglii na majáku, který měl varovat lodě před útesy v moři.

Následovaly vlastní nápady, rozdělené na pozitivní, negativní a neutrální. Podle smajlíků děti vybíraly myšlenky s emotivním zabarvením.  Pak si každý vybral jednu z natištěných otázek a promyslel si odpověď, kterou musel říci všem zúčastněným. Do třetice děti psaly do myšlenkové mapy nejdůležitější informace z textu.

Během čtení se mohli všichni občerstvit drobným pohoštěním.

Na závěr čtenářského setkání jsme si zahráli hru kufr. Podle obrázků říci nápovědu a ostatní hádají, o co jde.

Těšíme se na příští literární čajírnu za rok.