Zpátky v čase – ŠD

V jednom z listopadových týdnů jsme se ve školní družině věnovali státnímu svátku 17. listopadu. Žáci měli radost z prodlouženého víkendu, a proto jsme si společně vysvětlili, proč je právě tento den státním svátkem. Druhé oddělení družinky vypracovalo na toto téma projekt, který předvedlo mladším žákům z prvního oddělení. Žáci už ví, proč se tomuto svátku také říká Sametová revoluce, jaké jsou symboly a proč se to vše dělo. Také se dozvěděli, jak se chovat a nechovat, když zazní hymna a hledali dílky skládačky k sestavení vlajky České republiky. Za pomocí rodičů a prarodičů, kterým velice děkujeme za propůjčení rodinných pokladů, žáci uspořádali retro výstavu a žáci mohli vidět i dobovou módu. Starší žáci se učili vázat pionýrský šátek a vyslechli jsme i pionýrský a skautský slib. Tento úžasný týden jsme zakončili návštěvou RETRO KINA a žáci tak zažili, jak se pouštěli pohádky dávno před tím, než se narodili.