1. příškolní tábor “Indiánské léto” – 5. den

Fotogalerie » Školní rok 2015/2016 » 5. den

5. den

Poslední den jsme strávili ve svém táboře a byl plný aktivit. Začali jsme slavnostním setkáním kmenů v týpí, kde jsme po společném pozdravu vztyčili totem a zazpívali si svoji indiánskou hymnu. Poté jsme se dozvěděli úkoly tohoto dne. A nebylo jich málo: čekala nás indiánská stezka s úkoly, vyhodnocení soutěží kmenů, výroba korálkového náhrdelníku, indiánské tance, příprava bramborových placek s javorovým sirupem, opékání bizona a samozřejmě i oběd v táboře bledých tváří. Sportovní aktivity se střídaly s výtvarnými, hudebními, vědomostními a s testy naší indiánské zručnosti. Závěrečné setkání kmenů se konalo v týpí, každý účastník zhodnotil celý pobyt a řekl, co se mu nejvíce líbilo. Každý účastník tábora dostal foto knihu celého průběhu tábora.

První příškolní tábor se opravdu vydařil a my věříme, že tato nová tradice, jejímž hlavním cílem bylo zaměstnat, pobavit a poučit děti zaměstnaných rodičů v době prázdnin, se uchytí a příští prázdniny se opět ve škole sejdeme a budeme soutěžit, hrát si, koupat se, bavit se i užívat si volného času mezi kamarády. Poděkování za zdařilý průběh patří nejen vedoucím tábora Karle Marešová a Bohumile Bajglové, ale i všem, kteří pomohli při organizaci – paní uklízečce Macháčkové, panu školníkovi Macháčkovi, panu faráři Jindřichu Čoupkovi za zapůjčení týpí, Rodině Kohoutkové za možnost vykoupání v bazénu a jedinému sponzorovi akce, který nám dodal dřevěné kmeny k sezení – panu Štěpánu Mertovi.