Sportuj ve škole

Fotogalerie » Školní rok 2018/2019 » Sportuj ve škole

Sportuj ve škole

Ani jedno dítě nestojí a nenudí se. Všichni sportují, všichni se společně baví. Popsaný sen tělocvikáře či trenéra? Kdepak, takhle probíhá “Sportuj ve škole” na 350 školách!
Projekt navazuje na pokusné ověřování programu s názvem “Hodina pohybu navíc”, které probíhalo dva roky pod hlavičkou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Během druhého ročníku se do něj zapojilo na patnáct tisíc žáků z 343 škol celé České republiky. Letos se budeme potkávat s dětmi ve dvou skupinách – mladší a starší žáci, a to konkrétně každou středu.
Žáci se budou pod taktovkou zkušené trenérky učit základům oblíbených sportů, jakými jsou basketbal, volejbal, fotbal či házená. Využijí u toho vyzkoušené metody navržené odborníky ze sportovních organizací.
A co již máme za sebou? Proběhla již inovace v úvodní části tréninku – dýchání, správné držení těla či pohybové návyky. Zaměřili jsme se také na správnou techniku při rozcvičce a tréninkové prostředky – cvičení s vlastním tělem či na relaxační a rovnovážná cvičení.
Více naleznete na https://www.sportujveskole.cz/.