Svatý Martin – ŠD

Fotogalerie » Školní rok 2018/2019 » Svatý Martin – ŠD

Svatý Martin – ŠD

11. listopadu má v našem kalendáři svátek Martin. S tímto jménem se v tradičních zvycích pojí legenda o svatém Martinovi, která se stala námětem pro projektový týden v naší školní družině. Blíže jsme se seznámili s touto legendou, malovali jsme i vyráběli koně, zatančili si taneček, zazpívali jsme písničku a nechybělo ani soutěžení. Zahráli jsme si na sv. Martina a v tělocvičně pro celou družinu připravili starší žáci překážkovou dráhu. Šlo o koňskou dráhu, kterou žáci jako sv. Martinové museli projet v časovém intervalu a právě čas rozhodl o nejrychlejších závodnicích, jak už to při každém koňském závodění bývá. Nejlepší závodníci byli odměněni drobnou sladkostí. Tímto bychom chtěli poděkovat paní Haně Chalupové, která nás už od začátku školního roku sponzoruje sladkostmi a různými druhy ovoce.