Ahoj léto, ahoj prázdniny – ŠD

Fotogalerie » Školní rok 2019/2020 » Ahoj léto, ahoj prázdniny – ŠD

Ahoj léto, ahoj prázdniny – ŠD

Prázdniny jsou za námi a my jsme se s nimi ve školní družině, jak se patří, rozloučili a to pěkně v námořnickém stylu. Skládali jsme námořnickou přísahu a vytvořili tak pravidla vlastní ŠD. Zahráli jsme si námořnickou bitvu, fotografovali jsme se v námořnickém stejnokroji a z fotografií jsme vytvořili družinová tabla pod názvem Vyplouváme, která nám zdobí prostory schodiště. Z papíru a přírodního materiálu jsme vyráběli lodičky a vlajky, na které jsme malovali nejlepší zážitky z prázdnin. Nechyběly ani vzkazy v láhvi, které jsme se jedno krásné čtvrteční odpoledne, společně s vyrobenými lodičkami vydali pustit po náhoně. S přáním příznivého větru do plachet jsme se s prázdninami a lodičkami rozloučili. Z břehů bylo vskutku na co koukat. Elegance plavidel vynikala v jeho nárazech při místy krkolomných manévrech. Největším pokladem pro malé námořníky byla sladká odměna za dobře odvedenou práci.