Bezpečnost na prvním místě – ŠD

První společná akce školní družiny letošního školního roku nesla název BEZPEČNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ. Mimo povídání o bezpečném chování ve škole, školní družině i mimo ně, jsme s žáky nacvičovali i evakuaci osob v případě požárního poplachu. Starší žáci už mají tuto akci nacvičenou, ale malí prvňáčci ji zažili poprvé. Dařilo se jim však skvěle, seřazení do dvojic i opuštění budovy zvládli na výbornou. A aby to nebylo jen „obyčejné“ požární cvičení, pozvali jsme do družiny hasiče z dobrovolného hasičského sboru ve Slupi. Pánové po naší evakuaci provedli kontrolu budovy a společně jsme se sešli na školním dvoře. Dětem bylo vysvětleno, jak se používá hasicí přístroj a mohly si ho i vyzkoušet. Poté byly poučeny o tom, na jaká telefonní čísla volat v případě požáru, proběhla ukázka přenášení raněných osob a nakonec si děti mohly sednout do hasičského auta a vyzkoušet hasičskou přilbu. Děkujeme slupským hasičům za krásně vedenou ukázku a vřelý a ochotný přístup k dětem. Doufáme, že tato ukázka nebyla v naší škole poslední.