Můj kamarád robot – ŠD

Náš týdenní projekt Můj kamarád robot je dokončen.  Téma umělá inteligence se valí všude kolem nás a ani nám ve školní družině se nepodařilo před tímto tématem uniknout. V rámci diskuze jsme s žáky hledali odpovědi na téma Výhody a rizika umělé inteligence. Připomněli jsme si Desatero bezpečného internetu. Vyzkoušeli jsme programování a manipulaci s roboty. Navrhli a sestavili vlastní roboty z lega, které jsme si vzájemně představili a sdělili důležité informace o jejich technických parametrech. Zasoutěžili si o nejlépe navržený design papírového notebooku. Ovšem nejvíce zábavy jsme si užili při uspořádání soutěže o nejoriginálnější robotí tanec. Byla to dobrá show. Účinkující to měli skvěle secvičené a pohyby byly identické s pohyby robotů. Na 1. místě se umístila žákyně 3. roč. – Barča Brabcová a žákyně 4. roč. Verča Bacovská. Gratulujeme a děkujeme za krásnou podívanou.