Vánoce v I. třídě

Předposlední den školního vyučování před svátky jsme se vydali na krátkou procházku po Strachoticích, abychom si prohlédli vánoční výzdobu obce. Moc se nám líbil Betlém se slaměnými zvířátky i postavami. Prohlédli jsme vlastnoručně udělané ozdoby na stromě vedle kostela a velký věnec se 4 adventními svíčkami.

Ve středu jsme si užívali vánoční atmosféru naplno. První hodinu jsme si vyrobili překrásný svícen z ozdobeného jablka, pak jsme se zúčastnili kouzelnického představení, následovala příjemná zábava ve třídě. Pili jsme horký čaj, mlsali cukroví a popcorn, rozbalovali dárečky a četli přáníčka od spolužáků. Nakonec jsme si zazpívali pár koled, spolužačka Nelča i paní učitelky ochotně zahrály a nakonec jsme si poslechli krátké pohádky z knihy. Popřáli jsme si krásné Vánoce a těšíme se na shledání v novém roce 2024.